ממצאים היסטוריים מלפני 2000 שנה מדווחים על שימוש בטביעות אצבע למטרת חתימת הסכמים וחוזים. טביעת האצבע היא אחד המאפיינים הפיזיים המדויקים והייחודיים ביותר של האדם מאחר והיא אינה משתנה במהלך הזמן ואינה מושפעת מהשינויים הרבים שעוברים על אדם במהלך חייו. מאחר ואין עוד אדם בעולם שלו טביעת אצבע הזהה לזו שלנו, טבעת נישואין עם טביעת אצבע מהווה חותם אישי שתמיד ניתן לזהות אותנו על פיו וכזו היא מושלמת לחתימתו של הסכם ברית הנישואין.

חשיבותן האדירה של טבעות הנישואין טמונה בעובדה כי לאחר החתונה טבעות הנישואין הם הסמל והמזכרת המוחשיים לברית הנישואין ולחגיגת האהבה. טבעות אלו אותם עונדים בני הזוג על ידם למשך כל חייהם, מבטאות את המחויבות, האהבה והקשר  הייחודי של בני הזוג. הוספת טביעת האצבע של בן או בת הזוג על טבעת הנישואין מחזקת את סמליותן של טבעות הנישואין ומדגישה את ההבטחה של בני הזוג אחד לשני/ה.

אז איך עושים את זה

תהליך הטבעת טביעת האצבע נעשה על ידי הצורף או המעצב על גבי טבעת מודל אותה בחרו או עיצבו לעצמם בני הזוג מבעוד מועד. המודל עשוי שעווה ובשל כך נוח להטביע בו את טביעת האצבע בתהליך עדין של חימום. לאחר מכן יוצק הצורף את הטבעת בזהב או כסף בתנור צנטריפוגלי מיוחד. לסיום התהליך הצורף ינקה ויגמר את התכשיט וידאג להדגשת תווי טביעת האצבע. את ההטבעה ניתן לעשות על מגוון רחב של מודלים מכסף ובכל גווני הזהב.

צילום. גמבא צלמים

צילום. רועי מזרחי