אחרי ההשקעה המרובה ברכישת טבעת האירוסין, נוהגים מרבית גברי ישראל “להוריד הילוך” בכל הקשור לטבעת הנישואין. מוזר, כי זו הטבעת שתלווה אתכם לאורך כל ימי חייכם. אז אם אתם מהמיעוט האיכותי שמבין שבטבעת נישואין חשוב להשקיע, הגעתם למקום הנכון. טבעות נישואין יוקרתיות – המדריך למשקיעים!

כיצד מזהים טבעת נישואין יוקרתית

לא קיימת הגדרה מדויקת לטבעת נישואין יוקרתית, אם כי נהוג להתייחס לטבעת שכזו אם היא עשויה זהב 18 קראט ומעלה והיא עוצבה באופן אישי וייחודי. לרוב עובי טבעת שכזאת יהיה גדול יותר מטבעת רגילה. עלותן של טבעות נישואין יוקרתיות מתחילה מ-2,000 ₪ ויכולה להגיע לפי חמש ויותר מכך. המראה של הטבעת יהיה לרוב מהודר יהלומים, אבני חן ובעל תוספות שונות מעבר למראה הקלאסי. יחד עם זאת, ישנם דגמים רבים של טבעות יוקרתיות, וחשוב לבצע את תהליך הקנייה בראש פתוח.

טבעות נישואין יוקרתיות –מדריך לרכישה איכותית

החיפוש אחר טבעת נישואין מיוחדת ויוקרתית מתחיל במעצב תכשיטים בעל שם ומוניטין. בתור התחלה, בחרו את החומר ממנו תהיה עשויה הטבעת. מרבית הטבעות היוקרתיות עשויות זהב צהוב (כ-70% מן הטבעות) או זהב לבן (כחמישית מן הטבעות). איכות הטבעת נמדדת ב”קראטים”, וכל מה שבין 18 ל-24 (גבול המדידה הרשמי) נחשב יוקרתי למדיי. טבעות נישואין יוקרתיות מעוטרות במרבית המקרים גם בתוספות שונות במרקם החיצוני של הטבעת (לגבי חוקי ההלכה בנוגע לטבעות נישואין, ראו בהמשך). התוספות המבוקשות ביותר הן יהלומים ואבני חן, חריטות אישיות (עניין שתפס תאוצה אדירה בעשור האחרון), שינויי צורה סביב הטבעת (גלים, פרחים, לבבות, עלים ועוד), תוספת זהב אדום או כסף ועוד. שימו לב גם לנושא עובי הטבעת.

גם בכל הקשור לרכישת טבעות נישואין יוקרתיות ומיוחדות חשוב לא לשכוח את הגבלות הדת הקיימות בישראל. על טבעת הנישואין להיות עגולה מצידה הפנימי ונקייה מאבני חן ויהלומים. כמובן שלאחר טקס החופה ניתן לבצע שינויים במראה הטבעת. אל תטעו גם בכל הקשור למידות הטבעת, שצריכות להיות מדויקות למניעת תחושת חוסר נוחות בטבעת קטנה מדי, או חשש לאובדן עם טבעת גדולה מדי.

לאהבה יוקרתית מגיעה טבעת נישואין יוקרתית. קנייה נעימה.

צילום. רועי מזרחי