מחפשים טבעת נישואין לבנה? בפניכם ניצבות שתי אפשרויות – טבעת מזהב לבן או פלטינה. שתי המתכות נפוצות בטבעות נישואין ולכל אחת יתרונות וחסרונות אשר הופכים אותן ייחודיות בדרכן. במאמר זה נחדד את ההבדלים בין זהב לבן ופלטינה ואיזה מהם הולם באופן הטוב ביותר את צרכיכם.

טבעות נישואין מזהב לבן

זהב לבן וצהוב הן למעשה אותה סגסוגת בדרגת טוהר שונה. זהב בצורתו הטבעית רך מאוד לעבודה ועיבוד. על מנת לעשות בו שימוש בייצור יש לערבבו עם מתכות חזקות יותר. טבעות זהב צהובות מעורבבות עם מתכות כמו נחושת כדי לשמר את הצבע הצהוב הטבעי שלהן, ואילו זהב לבן נוצר על ידי ערבוב של זהב עם מתכות לבנות כגון כסף או פלדיום. צבעה של טבעת זהב אינו קשור לכמות הזהב בטבעת עצמה. טבעות נישואין זהב לבן וצהוב נמדדות בקראט אשר משקף את היחס שבין כמות הזהב למתכות האחרות אשר מהן מורכבת הטבעת. בין אם מזהב לבן או צהוב, טבעת נישואין 18 קראט תמיד מורכבת מ-75 אחוזים זהב טהור.

כאשר טבעות זהב לבנות מיוצרות הן מצופות במעט רודיום. רודיום זו מתכת לבנה שנקראת אשר לה מאפיינים רבים של פלטינה, לרבות צבעה הלבן. למעשה, לזהב לבן צבע אוף ווייט צהבהב מעט אולם ללא הברק של זהב צהוב. ציפוי הרודיום משמש בכדי להפוך את הזהב הלבן לבן יותר. ציפוי הרודיום לבן וקשה מאוד, אולם, זה יכול להתפוגג בתוך כמה שנים, תלוי ברמת החשיפה של הטבעת למפגעים. כל טבעות הזהב הלבנות צריכות אחת לתקופה לעבור ציפוי מחדש על מנת לשמור על מראה חדש.

טבעות נישואין מפלטינה

פלטינה זו מתכת לבנה אמיתית, כ-95% אחוז מהמתכת הינה בצבע לבן טהור. זוהי מתכת חזקה בהרבה מזהב לבן ואין צורך לצפותה רודיום כמו את הזהב הלבן. הצפיפות החומר של פלטינה כפול מזה של זהב טהור. הפלטינה יקרה בהרבה מזהב, בשל נתוניה הטבעיים וכן משום שבתכשיטים זהב מעורבב עם סגסוגות זולות יותר.

העצה שלנו

ובכן, זה מאד תלוי. יש להתייחס למספר היבטים – שימושיות, תקציב, נוחות וטעם כמובן. אם התקציב מאפשר (נדרש תקציב רציני) טבעת נישואין אשר עונדים אותה יומיום ואתם עובדים הרבה עם הידיים אזי טבעת פלטינה תחזיר זמן רב יותר מעמד. עם זאת יש לקחת בחשבון שהיא כבדה יותר מטבעות נישואין מזהב בשל צפיפות החומר וצבעה לבן ללא כל אפשרות אחרת. שוב אנו מזכירים הפלטינה יקרה בהרבה!

אם התקציב שלכם מוגבל בחרו בטבעות נישואין מזהב לבן. במידה וצבען דוהה תמיד תוכלו לשוב ולצפותה רודיום. מנסיון – מדובר בשנים רבות, אם בכלל. אם אינכם בטוחים לגבי עיצוב הטבעת או אם אתם יודעם שבעתיד תרצו לשנות דוגמא או לעצבה מחדש בחרו טבעות מזהב לבן, הן יעלו הרבה פחות.

מזמינים אתכם לשאול שאלות!

בהצלחה