כמו בכל תחום אחר בחיים, גם בכל הקשור לטבעות נישואין נראה שאין כמו המוכר והקלאסי. טבעות נישואין קלאסיות שורדות את מבחן הזמן כבר כמה עשורים ונראה שהן כאן כדי להישאר לתמיד. יש הטוענים שאולי מפאת הפשטות הבתולית שלהן, הן כה פופולאריות ומסמלות יותר משאר אחיותיהן את המילה חתונה ומשמעותה הרבה.

טבעות נישואין קלאסיות – מאפייני איכות על פי ההלכה

טבעות נישואין ע”פ ההלכה היהודית חייבות להיות עגולות וחלקות מבפנים. דרישה מחמירה זו מצד הרבנות הראשית הפכה את עולם תכשיטנות טבעות הנישואין למעט “פרוץ” ואנו זוכים לראות מגוון רחב של טבעות נישואין מורכבות ומפוארות, למרות שהכוונה מלכתחילה הייתה לרכישת טבעת פשוטה ממיטב כספי החתן. טבעות נישואין מודרניות כוללות עיצובים מיוחדים, מגוון רחב של מרקמים ובעלות אוריינטציה תלת מימדית מופשטת. טבעות נישואין קלאסיות מתאימות הרבה יותר למה שהתכוון המשורר באומרו “טבעת פשוטה” שכן הן מאופיינות בתכונות הבאות :

    צורה-  כמעין חישוקים, עגולות והרמוניות, שטוחות או חצי קעורות.

    מרקם– ברוב המקרים חלקות אך ישנה נטייה כיום למרקם חלק באמצע וחספוס מסויים בצדדים.

    מימדים– הטבעות הקלאסיות, כיאה לחישוקים הקלאסיים, ברוב המוחץ של המקרים הינן דקות ואינן רחבות.

    חומרים– טבעות נישואין קלאסיות וזהב צהוב תמיד הולכים ביחד אך בהחלט ניתן למצוא טבעות קלאסיות ממגוון רחב של חומרים ובהתאם לכך גם צבעים שונים.

חשוב לציין כי טבעות נישואין קלאסיות אינן חייבות להישאר”בתוליות” לנצח שכן ניתן להעשיר אותן לאחר טקס החופה והקידושין, לאחר שנהנינו מהאמת הפנימית שלהן. במידה והטבעת מעוצבת מראש לטובת העניין, ניתן לאחר החתונה לשבץ על גביה אבנים יקרות או לחרוט את שמות בני הזוג בצידן הפנימי. כמובן שיש לתכנן זאת מראש עם מעצב הטבעת ובהתאם לזאת לתכנן את אופי הטבעת שתוצג במהלך הטקס.

צילום.רועי מזרחי

אין ספק כי הטוהר והתמימות שתשיגו ברכישת טבעות נישואין קלאסיות מהווה קונספט בפני עצמו, קריאת תיגר על הגרנדיוזיות והראוותנות של העולם המודרני וכמיהה לכל הפשטות והתמימות של מעמד הנישואין המחייב.